AKTUALNOŚCI

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Zwierzęta wokół nas - bezpieczeństwo".

W programie - oprócz codziennych sesji w ramach zawodów trenerów - znajdą się: wykład dr Marka Tischnera z zakresu weterynarii, osły i onoterapia prowadzona przez PSHO, aspekty bezpieczeństwa w załadunku i transporcie koni, przygotowanie psów bojowych tzw. K9, biomechanika ruchu i psychologia konia, ćwiczenia z zakresu fizjoterapii koni dla każdego, na co zwrócić uwagę przy organizacji stajni aby uniknąć problemów zdrowotnych naszych wierzchowców, czy wilcze sąsiedztwo może stanowić zagrożenie dla ludzi i koni, a także kliniki z udziałem współzawodniczących trenerów oraz wyjątkowa klinika ujeżdżeniowa z Kateriną Santarovą.

Na miejscu będziecie mogli skorzystać z porad: kopytowych, żywieniowych, pielęgnacyjnych, weterynaryjnych i z zakresu fizjoterapii.

Będziemy także gościć stoisko Fundacji Pegasus, która opiekuje się niechcianymi wierzchowcami z  uwzględnieniem ich realnych potrzeb.

W sobotę w ramach wieczornego show przygotowanego przez Western City zobaczymy rózwnież występ Kateriny Santarovej.

Zapraszamy.


Tegoroczna edycja Myśląc o Koniu odbędzie się w dniach 17-19 sierpnia na terenie Western City w Ścięgnach koło Karpacza. Do zobaczenia!

 

"Considering the Horse 2018" will be hosted at Western City in Karpacz and the dates are 17th -19th August. See you there!

 

środa, 15 lipca 2015 10:15

Myśląc o Koniu 2015 - oficjalny plakat

 

piątek, 20 czerwca 2014 15:48

Myśląc o Koniu

Konie biorące udział w zawodach pochodzą - tak jak w poprzednich 2 latach - ze znanej polskiej hodowli KONIE PARKITNY.

Są to dwu i pół-latki z wolnego chowu - konie mają warunki zbliżone do naturalnych, co daje mi możliwość odpowiedniego rozwoju, zarówno psychicznego i fizycznego, a dla trenerów stanowią wyzwanie, ponieważ miały do tej pory bardzo ograniczony kontakt z człowiekiem.

Więcej o tych koniach w zakładce ZAWODY TRENERÓW->KONIEJak wiadomo, dr Robert Miller to nie tylko słynny weterynarz i znawca zwierzęcych zachowań, ale i świetny karykaturzysta. Z okazji tegorocznej edycji "Myśląc o Koniu" przesłał nam swoją pracę zadedykowaną komunikacji międzygatunkowej, być może jako wstęp do sobotniego spotkania ..

 

"Weterynarze muszą się tego nauczyć - aby skutecznie komunikować się z innymi gatunkiem, trzeba nauczyć się języka tego gatunku"

środa, 31 lipca 2013 14:42

Oficjalny plakat czwartej edycji

Autorem plakatu jest Marta Ciesielska :) a zdjęcie pochodzi z zasobów JNBT.

piątek, 20 lipca 2012 12:12

Oficjalny plakat imprezy 2012

Oficjalny plakat trzeciej edycji Myśląc o Koniu.

ORGANIZATORZY

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

PARTNERZY