sobota, 21 czerwca 2014 13:10

V edycja Myśląc o Koniu: 22-24 sierpnia 2014

Od kilkunastu lat w świecie miłośników koni trwa prawdziwa rewolucja. Amerykańscy kowboje obserwując stada dzikich koni rozszyfrowali ich język, czyli  mowę ciała zawierającą około 150 „słów”. Prawdziwa sensacja polega na tym, że ludzie, którzy ten język opanują potrafią z końmi „rozmawiać”. Jeśli jeszcze znają psychologię koni i reguły jakie panują w stadzie porozumienie nawiązywane jest błyskawicznie. Z tego powodu zwani są też często "zaklinaczami koni".

Nowe metody pracy z końmi nazwano "natural horsemanship" („partnerstwo z koniem” lub „jeździectwo naturalne”). W tym roku będą ponownie promowane w miasteczku Western City w Ściegnach k/Karpacza.

W przedostatni weekend sierpnia (22-24.08.2014) zobaczymy między innymi:

- konkurs trenerów młodych koni (przez trzy dni po dwie godziny dziennie na oczach widowni trenerzy (komentując swoja pracę) maja za zadanie przygotować konie do pokonania toru przeszkód - pracują bez wędzideł, batów i bez przemocy.

- pokaz odczulania koni na mogące je spotkać strachy (ulica, hałas, tłum, flagi, etc.)

- wykłady (psychologia konia, trening koni metodami naturalnymi, odczulanie, aspekty weterynaryjne dla koniarzy itd.)

A także

- warsztaty z końmi trudnymi (bojącymi się transportu, ponoszącymi, rzucającymi łbami, dominującymi człowieka itp). Na warsztaty można przywieźć swojego konia, a jeśli jest z tym problem przywiozą go organizatorzy. Któryś z trenerów zajmie się nim szkoląc przy okazji właściciela.

 

Więcej informacji w pozostałych zakładkach www.myslacokoniu.pl

More in this category: Wniosek akredytacyjny »

ORGANIZATORZY

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

PARTNERZY