sobota, 01 lipca 2017 14:18

Poznaj trenera - Robert Troesch

Robert Troesch - Holandia

 

Moja miłość do koni i psów zaczęła się we wczesnym dzieciństwie.
Jak każdy człowiek, w życiu wielokrotnie stawałem przed wyzwaniami rodzącymi pytanie: czy wybrać łatwą drogę czy tę właściwą? Oczywiście, że zawsze była pokusa, by wybrać powszechnie stosowane rozwiązania, te łatwe. Ale w tych kilku przypadkach kiedy tak właśnie postąpiłem, rezultaty odbiegały dalece od moich oczekiwań. Nie miałem też poczucia, że postąpiłem właściwe. To mój ojciec był tym, który podarował mi fundamenty do rozwoju mojego “koniarstwa”.
Ojciec nauczył mnie myśleć zanim coś zrobię. Nauczył mnie także mówić tylko wtedy, gdy wiem o czym mówię – i im bardziej dojrzewałem, tym lepiej rozumiałem i potrafiłem stosować jego filozofię.
Tato powtarzał mi, żebym patrzył w duszę konia zamiast na to, jak wygląda. Pokazał mi gdzie i czego szukać. W ten sposób nauczył mnie rozumieć konie. Namówił mnie także do tego, abym pomagał innym, jeśli są chętni się uczyć.
Wierzę, że powinienem dzielić się z innymi zarówno filozofiami mojego ojca, jak i moim wieloletnim już aktualnie doświadczeniem.
Nie potrafię naprawić świata, ale potrafię pomóc koniowi, który staje przede mną...

 

więcej o Robercie http://healthyhorse.eu/

 

 

 

 

 

ORGANIZATORZY

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

 

PARTNERZY